Pokemon Go Hırsızlarında Gözde Oyunu Oluyor

Kısa bir süre ilkin resmen gösterilen Pokemon Go oyununa gösterilen ilgi beklenilenin oldukca oldukca üstünde. Gerçek zamanlı ve konum tabanlı bu oyunun fanatik kitlesi içinde hırsızlar da var.

pokemon-go-nasil-indirilir

Gelişen teknoloji ile beraber akıllı telefonlarda yer edinen oyunlar ve uygulamalar da kapsamlı bir hal alıyor. Bunun son canlı örneklerinden olan Pokemon Go sizin gerçek hayatta mevcud lokasyonlarda yer edinen pokemonları bulmanızı ve yakalamanızı esas alıyor. Bunun sonucunda da konum bilgilerinizi gören ve kişisel bilgilerinize erişim imkanı sağlayanların açık hedefi haline gelmiş oluyorsunuz.

PokemonGo Niantic tarafınca geliştirilen ve The Pokemon Company tarafınca piyasaya çıkan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, bununla beraber Nintendo tarafınca geliştirilen , ve yakınlarda Pokemon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon Go Plus isminde giyilebilir teknoloji ürünü ile birlikte çıkacak. Pokémon Go ile beraber kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri içinde ticaretini yapabilecekler. Oyun parasız bir halde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayınlanacak.

Artırılmış gerçeklik ile Pokémon Go oyunu Nintendo ekibinden Satoru Iwata ve The Pokémon Company ekibinden Tsunekazu Ishihara fikri olarak ortaya çıktı. 2015 yılı içinde, Ishihara oyunun açıklanma zamanı olarak 10 Eylül olarak karar verdi. 9 Eylül tarihinde büyük yankı uyandıran tanıtım videosu gösterildi.

Oyunun resmi olarak oynanabilir hale gelmesinin arkasından kişisel detayları ve konumları görüntüleyebilen oyuncu kılığındaki art niyetli kişiler şimdiden bir gasp eyleminde bulundular bile. Ek olarak yetkililer konum bilgilerinizi paylaşırken dikkatli olmanız mevzusunda uyarıyor.

Pikachu yakalayacağım diye yakalanmamak lazım, ava giderken av olmamak lazım diye düşünüyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Ücretsiz Sayaç