İphone 8 Format Atma Sıfırlama Reset

En kolay en basit iphone 8 format atma nasıl için yapacağnız tek şey sayfamızda ki videoyu izlemek. Eğer videoyu izleyemiyorsanız aşağıda İphone 8 Format Atma resimli anlatımı mevcuttur.

 

 İphone 8 Formatlamada dikkat edilecek hususlar;

1.Format atmadan evvel iphone 8 şarjınızın yüzde en aşağı %50 civarı olmalıdır.

2.İPhone 8 Sıfırlama işlemi yarıda kaldığı vakit telefonunuzda ciddi sorunlara yol açabilir.

3.Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamarın yanı sıra verileriniz, ortam dosyalarınız ve kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi tümüyle siler.

4.İphone 8 format atma öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Ayarlar> Genel> Depolama ve iCloud> Depolama Alanını Yönet> Yedeklemeler bölümüne giderek telefonun bir yedeğini iCloud’a yükleyebilirsiniz.

 

                                                                                           Neden Apple iphone 8’e format atılır?

  • iPhone 8 Telefonunuz yavaşladığında,
  • iPhone 8 Telefonunuza virüs girdiğinde,
  • iPhone 8 Telefonunuzda donmalar meydana geldiğinde
  • Veya depolama alanınızı boşaltmak içinde olsa iphone 8 format atma işlemini uygulayabilirsiniz.
  • Başka nedenlerden de iphone 8 sıfırlama yapıldığını bizlere öğretmek için iphone 8 yorumlarını bırakabilirsiniz.

Şimdi gelelim menü içinden format atma şekline. Aşağıda vereceğimiz yolları takip ederek sorunsuz bir sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.

                      İPhone 8 çok yönlü sıfırlama;                                                                                                                                                      

  1. Apple telefonun tüm içeriğini ve ayarlarını silme: Ayarlar→ Genel→ Sıfırla sekmesine gidin, ardından Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil yazısına dokunun. İphone 8 sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra verilerinizin tamamı ve ayarlar silinir.

 

Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağların listesi ve bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmemiş VPN ayarlarınız silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir.Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır. Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmiş VPN ayarlarını silmek için, Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’edokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da siler.

3. Apple iPhone 8 Klavye sözlüğünü sıfırlamaAyarlar → Genel → Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla  dokunun.

4. Apple iPhone 8 Ana Ekran yerleşimini sıfırlama: Ayarlar → Genel → Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.

5. Apple iPhone 8 Konum uyarılarını sıfırlama: Ayarlar → Genel → Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

6. iTunes ile iphone 8’ya format atma işlemi için bilgisayar yardımı almamız gerekiyor.Bunun için ilk olarak Bilgisayarımızda iTunes olması gerekir.

 

  • iTunes indirmek için tıklayın .
  • İtunes  programını kurun ve kurulumu tamamladıktan sonra açın.
  • İPhone 8 bilgisayara bağlayın ve Home (Ana ekranda ki yuvarlak tuş) basın. Ana ekranınıza belirecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Ücretsiz Sayaç