Huawei P30 işte bu özelliklerle geliyor! Fiyatı ise…

Çinli telefon üreticisi Huawei’nin yeni telefonlarından Huawei P30 ve Huawei P30 Pro, şirketin 2019 yılına damga vurması beklenen ürünleri olacak. Diğer yandan Huawei P30 Lite da karşımıza çıkacak ve diğer modellerden farklı olarak üç kamerayla gelecek. İşte Huawei P30 serisi telefonların muhtemel özellikleri ve fiyatları…

Huawei P30 serisi 26 Mart 2019‘da Paris‘te tanıtılacak. Huawei P20 Pro‘de 5x hibrid zoom teknolojisine yer verilmişti. Şirkete yakın kaynaklarda söz konusu P30 modellerinin kamerasının serinin önceki modellerine kıyasla daha gelişmiş özellikler ile karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

Bununla beraber son paylaşılan raporlarda, P30 Pro‘nun ToF 3D sensörü ile beraber geleceği de ileri sürülmüştü. Huawei P30 kamerası, söz konusu kamera sensörü ile beraber 3 boyutlu olarak çekim yapmamıza olanak sağlayacak.

ToF 3D adı verilen sensör sayesinde 3 boyutlu nesneleri detaylı bir şekilde tarayacak olan P30 Pro, bu teknolojiyle beraber kullanıcıların fotoğraflarına daha fazla derinlik katmasına da imkan tanıyacak.

Son olarak telefon aksesuarları üreten Spigen’e ait bir görüntü ortalığı karıştıracağa benziyor. Şirket, Huawei P30, Huawei P30 Pro ve Huawei P30 Lite için geliştirdiği kılıfla ortaya çıktı.

Kılıflara bakıldığında Huawei P30 Pro’nun 4 kamerayla geldiği dikkat çekerken, Huawei P30 ve Huawei P30 Lite da üç kamera görüyoruz. Ancak Huawei P30 ile P30 Lite modellerinin kamera dizilişleri de biraz farklı görünüyor. Ayrıca Huawei P30 Lite, fiziksel parmak izi okuyucusu taşıyor; diğer modellerde ise ekrana gömülü parmak izi tarama teknolojisi bulunuyor.

3 kameralı Huawei P20 Pro ile 5x hibrit yakınlaştırmayı kullanıma sunan marka bu defa daha iddialı geliyor. Huawei’nin tüketici iş grubu CEO’su Weibo üzerinden Huawei P30 Pro ile Ay’ın oldukça net bir şekilde çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Huawei bir telefonla çekildiği ifade edilen fotoğrafta her ne kadar bir sansür uygulanmaya çalışılmış olsa da Huawei P30 Pro ve Leica Quad Camera yazdığı anlaşılabiliyor.

Huawei P30 serisi telefonların fiyatları henüz belli değil; ancak fiyat etiketinin 400 dolardan başlayacağı konuşuluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Ücretsiz Sayaç