Android Q tanıtım tarihi belli oldu!

Android Pie güncellemesinden sonra kullanıcılara sunulacak olan Android Q tanıtım tarihi sonunda belli oldu. İşte, merakla beklenen Android 10 tanıtım tarihi!

 

Merakla beklenen Android Q tarihi belli oldu!

Google’ın Android 10 ve daha fazlasını tanıtacağı Google I/O 2019 etkinliğinin7-9 Mayıs tarihleri arasında tanıtılacağı iddia edildi.

Şimdilik söz konusu bu sızıntı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Google I/O 2019′un bu tarihler arasından düzenleneceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Android Q Karanlık Mod özelliği ile geliyor!

Daha önceden yapılan sızıntıyla Google’ın Android 10 için özel bir karanlık mod üzerinde çalıştığı gün yüzüne çıkartılmıştı. Geçtiğimiz gün ise, bir Google çalışanı tarafından yapılan sızıntıyla Android 10 Karanlık Mod özelliği tamamen doğrulanmıştı.

Hatırlarsanız söz konusu karanlık mod özelliğinin Android Pie güncellemesi ile kullanıcılara sunulacağı açıklanmıştı. Daha sonrasında ise bu özelliği erteleyen teknoloji devi, Google I/O 2019’da tanıtacağı Android 10 ile birlikte bu özelliği sunmaya hazırlanıyor.

 

Bildiğiniz üzere Samsung, Android Pie tabanlı One UI arayüzü ile birlikte sistem genelinde  karanlık / gece temasına yer vermişti. Şimdi ise Google’da Android 10için sistem genelinde benzer bir özelliği sunacak.

Söz konusu Google çalışanı ayrıca yapmış olduğu sızıntıyla, Android Q‘da sistem genelinde gece modu özelliğinin kullanıma sunulması için, tüm ön yüklü uygulamaların söz konusu temayı desteklemesi gerektiğini de belirmişti.

Karanlık mod özelliği için Android’de bulunan tüm ön yüklü uygulamaları optimize edeceklerini belirten Google çalışanı, Mayıs 2019’a gece modu ile ilgili tüm çalışmaları bitireceklerini de müjdelemişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Ücretsiz Sayaç